Candida albicans- ciąża- potomstwo. List od Internautki.

Witam Panie Doktorze, bardzo proszę o pomoc gdyż nie mam pojęcia do kogo mam się już zwrócić ze swoim problemem a mianowicie: jestem w 32 tygodniu ciąży, 3 miesiące temu (około sierpnia)nagle zaczęła schodzić mi skóra z języka (zanikały te małe brodawki)myślałam, że jest to spowodowane oparzeniem albo kwaśnym lub ostrym jedzeniem, ale stan taki utrzymywał się do października. To właśnie wtedy nie wytrzymałam i stwierdziłam, że muszę dowiedzieć się co to jest. Byłam u laryngologa, który zlecił mi badanie bakteriologiczne wymazu języka, na którym nic nie wyszło i Pani Doktor chciała leczyć mnie witaminami, gdyż stwierdziła, że to pewnie spowodowane ciążą. Ja jednak uparłam się i zrobiłam na własną rękę badanie mykologiczne wymaz języka i co się okazało wyszły mi grzyby candida albicans wzrost na jeden + czyli jak mi objaśniono wzrost skąpy. Poszłam więc do lekarza , który przepisał mi nystatynę w zawiesinie do pędzlowania języka. Pędzlowałam go tylko 3 dni gdyż inny lekarz zabronił mi go stosować w ciąży. Teraz obecnie już chodzę 3 miesiąc z nieleczoną zmianą i nie wiem kogo słuchać. Kolejna Pani Dr zleciła mi stosowanie solcoseryl gel do smarowania języka i mieszankę witamin do smarowania języka (vit a, e, glicerini od 200,0, M.F sal D+d No I , a merlkae 0,1) przepraszam, że tak to napisałam ale nie umie się rozczytać z tej recepty. Proszę odpowiedzieć mi na pytania:
czy jeśli tego nie leczyłam i występuję candida na języku to znaczy, że mogę go mieć również w gardle czy przewodzie pokarmowym. Mogłam się tak tym zarazić z języka na inne części ciała?
czy to, że tak długo nie leczyłam tego grzybka miało wpływ na dziecko?
czy to, że stosowałam tą nystatynę miejscowo mogło coś wpłynąć na dziecko?
czy stosować te witaminy itp , o których wspomniałam w liście?
czy leczyć teraz ten stan czy lepiej zostawić to i poczekać do porodu, po którym dopiero zacząć leczenie?
czy jeśli w moim organizmie jest ten grzyb to dziecko będzie zarażone nim po porodzie?
czy zrobić wymaz gardła- czy tam też tego nie mam bo ciągle mam flegmę w gardle i jest lekko zaczerwienione i nie wiem czy to z przeziębienia czy to znowu grzyb?
czy zrobić posiew kału w kierunku grzybów gdyż nie wiem czy to przez ciążę czy grzybica przewodu pokarmowego bo ciągle mi się odbija po jedzeniu, mam zgagę, burczy mi w brzuszku, i co najgorsze codziennie rano wypróżniam się raz na dobę ale w rozluźnionej konsystencji.
czy zrobić posiew z pochwy na tego grzyba ( nie mam objawów ale już sama nie wiem co mam myśleć)
Panie Doktorze błagam o pomoc bo tak się martwię o moje maleństwo i tak strasznie chcę żeby zarówno on jak i ja była zdrowa. Proszę mi odpisać, będę bardzo wdzięczna, bo jestem strasznie zagubiona. Pozdrawiam Serdecznie i z góry Dziękuję!!!!

Szanowna Pani!

Dziękuję za list i zaufanie jakim mnie Pani obdarza! Niestety odpowiedź na postawione przez Panią pytania przekracza mój zasób wiedzy! Dlatego proponuję nawiązanie kontaktu telefonicznego z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu-  www.instytut-mikroekologii.pl , który specjalizuje się w badaniach na temat Candida albicans. Na stronie internetowej Instytutu w rubryce „Dla Pacjentów” znajduje sie obszerna informacja :

Poradnik o diagnozowaniu i leczeniu grzybic wywoływanych przez drożdżaki z rodzaju Candida

Jacek Roik, roik@roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>