Bydgoszcz: pacjentów po zawale nie stać na leki?

Lekarze z Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy obserwowali 200 pacjentów po zawale serca. Specjaliści sprawdzali, czy chorzy regularnie przyjmowali zalecane leki i zmienili styl życia. Okazało się, że połowa spośród nich nawet nie zrealizowała recept. Dlaczego pacjenci ryzykują życie rezygnując z leków? Kierujący kliniką prof. Jacek Kubica zwraca uwagę, że znaczna część osób, które nie wykupują recept, określiła w ankiecie swój status materialny jako zły – informuje Gazeta Wyborcza. Powołuje się również na opinię jednej z firm ubezpieczeniowych w USA, która doszła do wniosku, że taniej będzie rozdać niezamożnym pacjentom leki, niż ponownie przyjmować ich do szpitala z powodu powikłań.

Profesor zaznacza jednocześnie, że niski status materialny nie jest jednym powodem, dla którego chorzy nie realizują recept.

Więcej: www.gazeta.pl , Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>