Bruksela: rusza unijna kampania antynikotynowa.

Komisja Europejska rozpoczęła ogólnoeuropejską kampanię „Ekspalacze. Nic ich nie zatrzyma”. To slogan ogólnounijnej kampanii zainaugurowanej 16 czerwca przez Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i polityki konsumenckiej.
Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną możliwych do uniknięcia chorób w Unii Europejskiej i powoduje około 650 tys. zgonów rocznie w UE. Co trzeci Europejczyk pali. Głównym tematem trzyletniej kampanii będą pozytywne skutki zaprzestania palenia.
Jak poinformowała nas Marta Angrocka-Krawczyk z wydziału prasy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, kampania jest skierowana do palaczy w wieku 25-34 lat, a zatem do niemal 28-milionowej rzeszy mieszkańców UE.

Jej celem jest podkreślenie tego, co palacze mogą zyskać, rzucając palenie. Byli palacze i ich osiągnięcia mają stanowić inspirację dla osób chcących wyzwolić się z nałogu. Palaczom oferuje się także praktyczną pomoc w zaprzestaniu palenia poprzez innowacyjne narzędzie „iCoach”.

„iCoach” to darmowa cyfrowa platforma służąca do zmiany nawyków zdrowotnych, dostępna we wszystkich językach urzędowych UE. W odróżnieniu od innych cyfrowych narzędzi związanych ze zdrowiem, platforma iCoach skierowana jest zarówno do osób, które nie chcą rzucić palenia, jak i do takich, którzy łatwo wracają do nałogu.

RR/Rynek Zdrowia,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>