Brazylia: próbują usunąć kilkadziesiąt igieł z ciała dwulatka!

Dwulatek trafił do szpitala, bo ktoś wbił w niego 50 igieł, które miały nawet pięć centymetrów. Media w Brazylii podały, że policja w związku ze sprawą zatrzymała byłego ojczyma chłopca; podejrzewa się wykorzystanie dziecka w rytuałach czarnej magii. Cytowany przez Associated Press lekarz opiekujący się dwulatkiem Luiz Cesar Soltoski wyraził nadzieję, że uda się wydobyć wszystkie igły, choć te, które utkwiły w płucach, będą musiały poczekać, aż poprawi się stan układu oddechowego. ? Niektórych igieł nie można wyjąć, gdyż znajdują się zbyt blisko ważnych organów lub są w nie wbite – dodał doktor.

Matka zabrała chłopca do szpitala w Ibotirama, niewielkim mieście na wschodzie Brazylii, gdyż ? zdaniem kobiety ? dziecko skarżyło się na ból. Po trzech dniach rentgen ujawnił igły. Lekarze przenieśli go do szpitala w pobliskim Barreiras. Matka nie wiedziała, jak igły znalazły się w ciele dwulatka. Ale policja w nocy z wtorku na środę zatrzymała jego byłego ojczyma, który ? według telewizji Globo TV ? przyznał się do ich wbicia z pomocą dwóch kobiet.

Ojciec chłopca w rozmowie z dziennikiem ?A Tarde? wyraził obawę, że dziecko padło ofiarą obrzędów czarnej magii. Powiedział, że gdy odwiedzał dom, w którym mieszkał jego syn, znalazł bliżej nieokreślone przedmioty mogące mieć zastosowanie w czarach – napisała gazeta.

Odpowiedzialny za sprawę inspektor Helder Fernandes Santana potwierdził agencji prasowej Estado, że wśród motywów przestępstwa rozważa się wykorzystanie dziecka w rytuałach czarnej magii. Funkcjonariusze obecnie tworzą sieć podejrzanych.

? Teoretycznie każdy, kto był związany z chłopcem jest podejrzany ? powiedział Santana. ? Wszyscy zaangażowani w sprawę funkcjonariusze zbierają informacje.

Doktor Soltoski uważa, że igły wbijano pojedynczo, jedna za drugą.

? Sądzimy, że mogło dojść do tego jedynie przez penetrację, ponieważ igły znaleźliśmy w płucach, lewej nodze i różnych częściach klatki piersiowej. Nie mogły być połknięte ? mówił.

Lekarze jednak nie znaleźli żadnych ran zewnętrznych na ciele chłopca. Natomiast zdjęcia wykonane za pomocą aparatury rentgenowskiej pokazywały igły w ciele dziecka. Dwulatek znajduje się na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Barreiras. Soltoski dodał, że jego stan znacząco się poprawił, odkąd jest hospitalizowany.

PAP/Rynek Zdrowia , www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>