Bp Bronakowski: apel o trzeźwość w sierpniu!

Wychowanie do trzeźwości musi znaleźć ważne miejsce w systemie edukacyjnym ? apeluje bp Tadeusz Bronakowski. Jego zdaniem uczniowie powinni odnajdywać w szkołach nie tylko wiedzę na temat uzależnień, ale przede wszystkim wzorce dobrych postaw. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości wystosował okolicznościowy apel o abstynencję od alkoholu w sierpniu, ?miesiącu trzeźwości?.

To zatroskanie wynika z niepokojących statystyk, które odkrywają wiele problemów związanych ze spożywaniem alkoholu przez najmłodszych Polaków. ?O zaangażowanie w tej dziedzinie prosimy zatem rodziców, nauczycieli, wychowawców i wykładowców akademickich, którzy mają wpływ na życie młodych ? powiedział bp Bronakowski. ? Oby nie zabrakło odpowiedzialnej troski o tych, którzy są przyszłością naszego narodu?.

Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości tradycyjnie jest odczytywany w kościołach całej Polski w ostatnią niedzielę lipca.

R. Łączny, kai

 

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>