Borelioza czy drożdżyca (Candida albicans)? List od Mileny.

Witam,
pozwoliłam sobie do Pana napisać z prośbą o pomoc. Miesiąc temu miałam wykonywany test w kierunku boreliozy (Western Blot) – IgG wątpliwy a IgM pozytywny. W tym samym czasie wykryto u mnie (w kale i w jamie ustnej) Candida Albicans. Wiem, iż Candida ma prawie identyczne objawy co borelioza. Dawki antybiotyków, które mam przyjmować są bardzo duże a badanie western blot jak wiadomo może być fałszywie dodatnie jak i fałszywie ujemne. Czy jest jakiś sposób, abym mogła sprawdzić czy winowajcą mojego samopoczucia jest jednak Candida a nie borelioza?
Poniżej podaję moje wszystkie dolegliwości:
- candida albicans wykryty na języku (biały nalot, brzydki zapach),
- powracająca grzybica narządów rodnych (szczególnie w czasie ciąży) – w chwili obecnej wyniki posiewu są w normie a ja nadal mam objawy swędzenia i upławy,
- zatkane zatoki od około 3 lat (szczególnie nad ranem spływająca zielona wydzielina) – były leczona u laryngologa ale prześwietlenie zatok jest ok,
- trudności w oddychaniu od około 4 miesięcy,
- bóle kręgosłupa i stawów – lekkie nawarstwienie na kręgach lędzwiowych ale nic więcej,
- drętwienie i ból rąk tylko w nocy,
- burczenie, ból brzucha, gazy, wrażenie przemieszczania się jelit – gastroskopia ok,
- miałam chęć spożywania w szczególności mięso i cukier,
- suche i popękane usta,
- migreny,
- nadmierne się pocenie,
- łzawienie oczu (w szczególności w chwili wyjścia na dwór),
- bezsenność,
- zmiany skórne (swędzące, które pojawiają się i znikają nie pozostawiając śladu),
- nerwowość,
- uczucie rozbicia, brak koncentracji, problemy z pamięcią,
Ponad to:
- podczas ciąży (mnoga ciąża – w 2009 urodziłam) wystąpiła cukrzyca ciążowa,
- ponad 12 lat brałam pigułki antykoncepcyjne,
- przez 5 miesięcy po ciąży byłam na diecie tłustej – po ciąży,

W chwili obecnej jestem na diecie p/grzybicznej. Spożywam w większości warzywa, pije min 3 litry wody i zjadam dużo błonnika (płatki zbożowe + kefir, jogurty). Miałam reakcję Herxeimera – bóle kręgosłupa, lekki stan podgorączkowy i bóle brzucha. Objawy się troszkę zmniejszyły ale nadal mam wiele objawów m.in.:
drętwienie rąk w nocy (tylko dłoni), gazy i burczenie, które się nasiliły, mniejsza i bezbarwna wydzielina z nosa, problemy z oddychaniem, ogólne zmęczenie i ból stawów. Byłam leczona przez 2 tygodnie Ketokonazolem i dopochwowo Namatycyną. Niestety lekarz rejonowy na chwilę obecną uznał, iż nie mam objawów przewlekłej grzybicy i nie widzi potrzeby dalszego leczenia. A ja jestem przerażona, gdyż jeśli jednak jest to borelioza a ja nie wyleczę Grzybicy to mogę wywołać antybiotykami grzybicę układową.
Bardzo proszę o poradę jak mogę dokładnie sprawdzić czy nadal mam Candida? Czy może konkretne badanie krwi? Czy Candida może wywoływać problemy z oddychaniem i drętwienie kończyn? Jakie inne badania mogę wykonać w kierunku candida? Jestem na diecie a mimo to mam nasilające się gazy i biegunkę (mój kał jest zielony, wodnisty i pełen czarnych kropek) – czy popełniam gdzieś błąd w żywieniu?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, gdyż w chwili obecnej tkwię w „martwym” punkcie a choroby mogą postępować. Milena.

Szanowna Pani! Proponuję skontaktować się z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu gdzie można wykonać badania w kierunku drożdżycy przewodu pokarmowego i dróg rodnych, co może być rozstrzygające dla postawienia prawidłowej diagnozy! Oto strona Instytutu: www.instytut-mikroekologii.pl.

Jacek Roik, roik@roik.pl

3 myśli nt. „Borelioza czy drożdżyca (Candida albicans)? List od Mileny.

  1. Mam pewne pytanie. Mój mąż ma 35 lat i mieszkamy na wsi, miałon kleszcza którego wyciągnął i zrobiła się mu plama czerwona z prawej strony brzucha i mu znikła.Po paru miesiącach dostał gigantycznego bólu brzucha z lewej strony i zauważyłam że tam gdzie była plamka z prawej strony to zrobiła się sama otoczka różowa wa w środku tej otoczki niema nic, na dzień dzisiejszy a jest styczeń 2012 ta otoczka różowa obejmuje całe podbrzusze tłumaczę mu aby poszedł z tym do lekarza ale on nie robi sobie z tego nic. drętwieją mu ręce tylko w nocy potrzebuje dużo picia ,zaczęła swędzieć go skóra najwięcej tam gdzie jest ta otoczka . Czy zwykłe badanie krwi morfologia i obe może wykryć boleriozę .A jeżeli tak to co jest podwyższone lub obniżone w moczu lub w krwi.Bardzo proszę o pomoc. Czy jest jakiś typowy objaw, który mówi o boleiozie . PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!

  2. we wrześniu 2013 wykluczono u mnie boleriozę, (badania z krwi), mój stan ciągle się pogarszał obecnie bardzo bolą mnie stawy stop rąk dłoni , bolą kości piszczelowe i mięśnie,ból w pachwinie, w kroku,ból w jamie brzusznej,ucha środkowego, serca,ból i drętwienie głowy od potylicy do karku,powiększone węzły chłonne na szyi,około trzech tygodni temu na prawym nadgarstku zrobił się rumień czerwony o średnicy 5 cm z bladym środkiem,dodam że od wielu miesięcy jestem bardzo nerwowy ,agresywny w nocy zaburzenia snu w dzień senność, śpiączka” czy to mogą być objawy boleria burgdorferi choroba z Lyme? przez lata mieszkałem w górach i bardzo często byłem ,,gryziony przez kleszcze, słyszałem że po kilku latach antygeny we krwi zanikają i nie można z krwi zdiagnozować bolerii, a ona postępuje tak jak w moim może jest przypadku, tylko badanie płynu mózgowo-rdzeniowego może potwierdzić diagnoze?ale lekarze o tym badaniu nie chcą słyszeć niestety,jestem bezradny, może ktoś mi pomoże….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>