Boli mnie kość ogonowa! Jak zwalczyć ból?

Witam. Mam pytanie i proszę o odpowiedź jak najszybciej. Od paru ładnych dni boli mnie okolica kości ogonowa i wyczuwam tam jakieś zgrubienie-jakby napuchła. Ból jest tak silny, że nie mogę siedzieć ani leżeć w innej pozycji jak na brzuchu. Niespełna 2 lata temu miałam podobne dolegliwości tyle tylko, że ból był mniejszy i nie było opuchlizny. Jak pojechałam na pogotowie dostałam zastrzyk z  ketanolu i przepisano mi ibuprofen w tabletkach oraz naproxen w żelu i to pomogło. Teraz też tą metodę stosuję ale nic nie pomaga. Dodam tylko, że nie miałam żadnego urazu kości ogonowej. Proszę o radę jak zwalczyć ból bo nie mogę udać się do lekarza ze względu na rygorystyczne warunki pracy. Voltaren tez już używałam ale ból się nasila i  już chodzić praktycznie nie mogę. Pozdrawiam i z góry dziękuję.  Krystyna.
Szanowna Pani! Po pierwsze trzeba postawić prawidłową diagnozę. Nie da się tego zrobić przez internet! Zwalczanie bólu zamiast pójścia do Lekarza Rodzinnego może być błędem z Pani strony. Na podstawie Pani listu można podejrzewać stan  zapalny z możliwością utworzenia się ropnia podskórnego w  tej okolicy ciała. A więc proponuje wizytę u Chirurga!  Lekarz musi widzieć Pacjenta i go zbadać! Miałem podobny przypadek i Chirurg musiał nacinać ropień! Pacjentka szybko wyzdrowiała, bo została usunięta przyczyna! Jacek Roik, roik@roik.pl, tel. 14 , 655 84 49, 19.00- 21.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>