Bóle mięśni, kontuzje- lecz się zdrowo !

Przy siedzącym trybie życia organizm otrzymuje informację, że utrzymywanie wysokiej masy mięśniowej nie jest celowe z energetycznego punktu widzenia. Jeśli osoba rusza się rzadko, mięśnie stają się coraz słabsze. Podejmowanie wysiłku fizycznego bez odpowiedniego przygotowania może prowadzić do kontuzji i urazów(skręceń, zwichnięć, naciągnięć), bądź do silnych bólów mięśni, które utrzymują się w ciągu kilku następnych dni. Mięsnie, aby mogły pracować potrzebują energii. Pobierają ją ze spalania glukozy  w obecności tlenu. W przypadku, gdy naczynia krwionośne nie dostarczają mięśniom dostatecznie dużo tlenu, glukoza zostaje przekształcona w kwas mlekowy….

Kwas mlekowy jest związkiem toksycznym. To on odpowiada za ból, który pojawia się po intensywnym wysiłku. Kwas mlekowy jest powoli wypłukiwany z organizmu, dlatego ból utrzymuje się przez kilka dni. Inną przyczyną bólów mięśni są mikrourazy, do których może dochodzić w czasie ruchu. Jeżeli mięsnie nie są wyćwiczone, znacznie łatwiej o kontuzje takie, jak naderwanie mięsni czy naciągnięcie. W czasie intensywnego wysiłku dochodzi do znacznych naprężeń, które mogą przekroczyć wytrzymałość mięśnia. Pojawia się wówczas ryzyko rozerwania włókien mięśniowych, któremu towarzyszy nagły, ostry ból. W przypadku urazów często dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych i wynaczynienia krwi, które objawia się obrzękiem lub siniakiem. Gdy dojdzie do kontuzji(stłuczenia, krwiaki, skręcenia, naciągnięcia mięśni itp.) pomocny jest homeopatyczny preparat złożony Traumeel S, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, i przeciwobrzękowe zapewniając szybkie przywrócenie sprawności fizycznej. Wskazania: tabletki, krople, maść: urazy sportowe powypadkowe(np. zwichnięcia, przemieszczenia, wybicia). Procesy zapalne zlokalizowane w różnych tkankach, również w układzie ruchu. Tabletki, krople: pourazowe lub pooperacyjne obrzęki lub wysięki. Dawkowanie: tabletki- zwykle 1 tabletkę 3 x dziennie podjęzykowo. Na początku leczenia 1 tabletka co 30 minut przez około 2 godziny. Krople: zwykle 10 kropli 3 x dziennie, przy obrzęku tkanek miękkich 30 kropli 3 x dziennie. Maść: nakładać na chore miejsca(również na otwarte rany) rano i wieczorem lub częściej. W razie potrzeby można też nałożyć opatrunek z maścią. Uwaga! Należy unikać smarowania maścią dużych powierzchni skóry. Opis leku: skuteczny i szybki w leczeniu urazów: naciągnięcia, naderwania, zerwania mięśni, stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia i inne, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwwysiękowo, ułatwia gojenie się ran (maść można stosować na otwarte rany), hamuje małe krwawienia, bezpiecznie stosowany u dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>