Ból w klatce piersiowej promieniujący do barku lewego i lewej ręki.

Witam serdecznie.Mam na imię Kasia mam 39 lat ,od 3 lat choruję na nadciśnienie.Moja mama także ma nadciśnienie, cukrzycę, a mój tata w wieku 52 lat zmarł na zawał serca.Od trzech dni mam dość silne bóle po lewej stronie klatki piersiowej promieniujące do barku i lewej ręki.Bardzo się tym przejmuję, że są to bóle od serca,dodam że mój kręgosłup na całej długości ma zwyrodnienia,czy może to być od kręgosłupa czy raczej od serca bardzo się boję, te bóle trwają parę minut, ale ręka boli dłużej,zaznaczam że ciśnienie i puls mam dobre. Proszę o jak najszybszą odpowiedz.Pozdrawiam-Kasia.

Szanowna Pani ! Wszystkie podane przez Panią w liście objawy wskazują, że może to być ból promieniujący od kręgosłup szyjnego! Ale medycyna to nie matematyka gdzie 2+2 jest zawsze 4! W medycynie nie musi tak być! Proszę się zgłosić do miejscowego lekarza! „Przez internet” nie da się dotknąć bolących miejsc, dlatego jakbym ja miał taką Pacjentkę w Gabinecie to dodatkowo wykonałbym badanie ekg. Często Pacjenci zgłaszają się z bólem w klatce piersiowej zwłaszcza po lewej stronie, gdyż ta okolica każdemu kojarzy się z lokalizacją serca! Ja wtedy wykonuję badanie rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego- z tego odcinka ból może promieniować w okolice przedsercową! Proponuję złożyć wizytę u Reumatologa i być może zabiegi fizykoterapeutyczne plus masaż kręgosłupa będą pomocne! Jacek Roik, roik@roik.pl , tel. 14, 655 84 49, 19.00- 21.OO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>