Bieg po nowe życie – celebryci będą promowali ideę transplantacji.

Celebryci, dziennikarze, sportowcy i osoby po przeszczepach będą promowali ideę transplantologii uczestnicząc w „Biegu po Nowe Życie” na narciarskiej trasie biegowej w Wiśle – poinformował we wtorek rzecznik imprezy Tomasz Furtak. „1 marca będziemy biegali na nartach, ale przede wszystkim promowali działania prozdrowotne i edukowali w zakresie transplantacji narządów. Chcemy zachęcić Polaków do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Zależy nam na upowszechnieniu +oświadczeń woli+ oraz przełamywaniu barier społecznych i psychologicznych wobec świadomego dawstwa” – powiedział Furtak.

Udział w biegu potwierdzili już m.in. byli i aktualni sportowcy Artur Siódmiak, Tomasz Iwan, Tomasz Frankowski, Rafał Sonik i Jarosław Hampel, piosenkarze Szymon Wydra i Rafał Brzozowski, aktorzy i gwiazdy seriali, w tym Jarosław Jakimowicz, który sam był dawcą organu dla syna, oraz Izabela Zwierzyńska, Rafał Zawierucha i Olga Kalicka. Nie zabraknie kabareciarzy z formacji Łowcy.B. Z celebrytami zmierzą się sportowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji.

Tegoroczna edycja imprezy będzie już czwartą z kolei. Pierwsza odbyła się w 2011 roku na Kubalonce i w Wiśle. Sygnał do startu biegu dała wówczas małżonka prezydenta Anna Komorowska, a prezydent Bronisław Komorowski wręczył nagrody zwycięzcom. W bieżącym roku para prezydencka objęła akcję patronatem.

Projekt powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety, który oddał nerkę swojej córce, oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>