Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego czynna do piątej rano! Precedens w Polsce!

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego będzie otwarta w zimowej sesji egzaminacyjnej do godz. 5 rano. Pierwszy nocny dyżur, podczas którego studenci i pozostali czytelnicy będą mogli korzystać z uniwersyteckiej czytelni, odbędzie się w niedzielę 17 stycznia.  „To jest prezent dla czytelników z okazji jubileuszu 10 lat funkcjonowania BUW-u na warszawskim Powiślu” – powiedziała we wtorek PAP Alicja Dzierzbicka z uniwersyteckiej książnicy. „O ile mi wiadomo, do tej pory żadna z bibliotek w Polsce nie udostępniała swoich czytelni w nocy” – dodała Dzierzbicka.

W dniach od 17 do 29 stycznia uniwersytecka biblioteka będzie otwarta przez dwadzieścia godzin – od godz. 9 do 5 rano. „Do piątej rano, czyli do pierwszego porannego autobusu” – powiedziała Dzierzbicka. Zaznaczyła jednak, że w piątki i soboty biblioteka będzie otwarta tak jak zwykle, czyli od 9 do 21. „Mamy nadzieję, że w piątki i soboty studenci będą odpoczywać i przygotowywać swoje umysły na kolejne porcje wiadomości” – mówiła Dzierzbicka.

W czasie nocnych dyżurów (po godz. 21) dla czytelników dostępne będą czytelnie, ale nieczynna będzie wypożyczalnia. Z otwartej nocą biblioteki będą mogli korzystać wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>