Bal u wojewody śląskiego na rzecz leczenia cukrzycy u dzieci.

Piąty Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego odbędzie się na rzecz Europejskiej Kliniki Cukrzycy, fundacji z Dąbrowy Górniczej, której celem jest pomoc dzieciom dotkniętym tą chorobą – poinformowało w czwartek biuro prasowe wojewody. Wybór fundacji zbiegł się z obchodzonym 14 listopada Światowym Dniem Cukrzycy, ustanowionym w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną dla upamiętnienia rocznicy urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga.

Celem Europejskiej Kliniki Cukrzycy z Dąbrowy Górniczej jest pomoc dzieciom chorującym na cukrzycę oraz polepszenie bezpieczeństwa i komfortu ich życia. Fundacja – jak informuje biuro prasowe wojewody – pracuje również na rzecz propagowania wiedzy o cukrzycy i zagrożeń, jakie niesie ze sobą ta choroba.

„Fundacja chce kupić autobus i stworzyć diabetobus, który będzie wykorzystywany w badaniach profilaktycznych dzieci oraz w akcjach informacyjnych wśród mieszkańców naszego regionu” – poinformowały służby wojewody.

Koszt autobusu sięga 250 tys. zł. Celem V Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego będzie zebranie funduszy na ten cel.

Bale charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci z woj. śląskiego organizowane są od 2010 roku. W poprzednich edycjach odbyły się bale na rzecz podopiecznych Fundacji „Iskierka”, która opiekuje się dziećmi onkologicznymi, Fundacji Pomocy Dzieciom „Ulica”, która pracuje z dziećmi ze środowisk ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym, Śląskiego Funduszu Stypendialnego umożliwiającego edukację studentom z biednych rodzin oraz Fundacji Spina – wspierającej dzieci rodzące się z przepukliną oponowo-rdzeniową.

Wysokość zebranych funduszy wahała się od 200 do 400 tys. zł.

V Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego odbędzie się 1 marca przyszłego roku w salach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>