Badania: Polki najczęstszymi klientkami gabinetów medycyny estetycznej.

Wśród Europejek Polki zajmują pierwsze miejsce pod względem liczby zabiegów medycyny estetycznej, jakim się poddają. Takie rezultaty sondażu przedstawiono w Mediolanie na kongresie lekarzy tej specjalności. Prasa włoska podkreśla, że to zaskakujący rezultat. Peeling, botoks, wypełniacze, lasery – to Polki najczęściej korzystają z takich zabiegów upiększających, wskazuje sondaż przeprowadzony przez jeden z koncernów farmaceutycznych wśród ponad 12 tysięcy mieszkanek Europy w wieku od 30 do 60 lat.

Eksperci komentujący wyniki ankiety zwracają uwagę, że obaliła ona stereotypy, zgodnie z którymi to Francuzki czy Włoszki najbardziej dbają o siebie i masowo korzystają z ofert medycyny estetycznej.

W analizie na łamach piątkowego magazynu dziennika „La Repubblica” podkreślono, że boom ten i swoista „próżność” kobiet w Polsce to rezultat ekonomicznej kondycji kraju, który rozwija się dynamicznie i także w dziedzinie troski o urodę wyprzedza od kilku lat inne. Wystarczy przypomnieć, że już w 2005 roku wydatki w Polsce na kosmetyki na głowę mieszkańca były ponad 4 razy większe niż wynosi europejska średnia.

W artykule nie zabrakło też uwagi, że chęć poprawy urody niesie za sobą ryzyko tego, że wszystkie kobiety będą wyglądać tak samo. (PAP)

Jedna myśl nt. „Badania: Polki najczęstszymi klientkami gabinetów medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>