Badali stan kości mieszkańców Tarnowa.

Darmowe badania densytometryczne dla 60 osób przeprowadzono w Tarnowie.
Akcja zakończyła się sukcesem. Przebadano 60 osób. Ponadto każdy dostał w prezencie kefir, a więc produkt bogaty w wapń, który jest niezbędnym elementem zdrowych kości.
Badania cieszyły się dużym powodzeniem. Zarówno osób starszych, jak i młodszych. Już od samego rana zgłaszali się pacjenci do rezerwacji miejsc na darmową densytometrię. Nie były potrzebne ani skierowania, ani książeczki ubezpieczeniowe. Obecne w poczekalni osoby wyrażały jednogłośnie opinię, by odbywało się więcej takich akcji.

Badania w większości przypadków robione były z kręgosłupa. Wyniki są wówczas najbardziej miarodajne. Densytometria jest niezbędna w diagnozie osteoporozy, choroby, która dotyka coraz większej liczby osób. Oprócz badań, w profilaktyce osteoporozy ważny jest styl życia, a szczególnie nawyki żywieniowe oraz dieta, która musi być bogata w wapń. Aby przypomnieć o tym pacjentom, podczas akcji w Zespole Przychodni Specjalistycznych rozdano kilkaset kefirów.

www.portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>