Autobiografia słynnego polskiego kardiochirurga.

W piątek (29 października) do księgarni trafiła książka prof. Antoniego Dziatkowiaka pt. „Serce i skalpel. Fascynacje i wspomnienia kardiochirurga”. Również tego samego dnia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się promocja autobiografii słynnego kardiochirurga, wieloletniego byłego dyrektora Instytutu Kardiologii UJ CM. Na ponad 500 stronach książki profesor opowiada o sobie, czyli pisze historię polskiej, a w szczególności krakowskiej kardiochirurgii.

Prof. Dziatkowiak rodził się w Rogaczewie Wielkopolskim. Dyplom uzyskał w roku 1957 w Akademii Medycznej w Poznaniu. Początkowo był asystentem Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia oraz w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej i Operacyjnej Akademii Medycznej w Poznaniu. Do Krakowa przeniósł się w 1979 r.

Jest twórcą krakowskiej Kliniki Chirurgii Serca i Naczyń oraz Instytutu Kardiologii Akademii Medycznej (obecnie Collegium Medicum UJ).

Wsławił się rutynowo przeprowadzanymi operacjami przeszczepienia serca w skali takiej jak w klinice prof. Religi. Współpracował z prof. Janem Mollem.

Gazeta Wyborcza,RZ/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>