Austria zamierza wprowadzić zakaz upraw rzepaku-gmo!

Austria wprowadza zakaz upraw genetycznego rzepaku GT73.Tymczasem Polski Rząd ociąga się z decyzjami!Prosimy o dalsze wysyłanie i rozpowszechnianie informacji o apelu w sprawie zakazu importu GT73 do Polski: (http://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=137), oto dalsze informacje….

AUSTRIA WPROWADZA ZAKAZ UPRAW GENETYCZNEGO RZEPAKU GT73 TYMCZASEM POLSKI RZĄD OCIĄGA SIĘ Z DECYZJAMI - PROSIMY O DALSZE WYSYŁANIE I ROZPOWSZECHNIANIE INFORMACJI O APELU W SPRAWIE ZAKAZU IMPORTU GT73 do  Polski (http://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=137)

GMO: Austria zamierza wprowadzić zakaz upraw rzepaku-gmo. Austriacki Minister Zdrowia, pani Maria Rauch-Kallat wypowiedziała się przeciwko komercjalnym uprawom i handlowi genetycznie zmienionym rzepakiem GT73. Rzepak ten wprowadzony został przez Brukselę na listę gatunków uprawowych w czerwcu 2005. Wiedeń zapowiedział, że liczy się z odpowiednią reakcją unijnej administracji, również ze skargą.Głównym punktem krytyki w odniesieniu do rzepaku GT73 jest jego środowiskowa aktywność, bowiem na wskutek powinowactwa z roślinami gatunków brassicaceae (np.: kapusta, rzepa, sałata, buraki, rzodkiew, brokuły i kalafior), kontaminuje on w drodze zapylenia bardzo łatwo inne uprawy (...).Obecna decyzja rządu Austrii jest szczególnie istotna z uwagi na bieżącą kadencję przewodnictwa tego kraju w UE i przychodzi w okresie, kiedy Grecja, Węgry i Polska atakowane są ostro za wprowadzenie zakazu wysiewu kukurydzy MON810. Taką informację otrzymałem od Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl,www.icppc.pl, www.gmo.icppc.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>