Australijska modelka zachęca do karmienia piersią!

Supermodelka Miranda Kerr zamieściła w internecie zdjęcie rzadkiej urody. Widać na nim jak karmi piersią Flynna, swego nowo narodzonego syna. Okazuje się, że gwiazda chciała w ten sposób dać impuls do karmienia piersią innym matkom. Kerr i jej mąż – znany z „Władcy Pierścieni” aktor Orlando Bloom – powitali na świecie 7 stycznia syna. Niedługo potem modelka opublikowała na swojej stronie internetowej prywatne zdjęcie siebie i syna podczas karmienia. Teraz gwiazda postanowiła wyjaśnić, dlaczego podzieliła się z innymi tak intymną fotografią. „Nasz mężczyzna ma już 17 dni i nadal musimy szczypać się w policzek, żeby uwierzyć, że mamy dziecko i że dzięki nam ta przepiękna istotka jest na tym świecie…” – napisała Kerr w poniedziałek na swojej stronie. „To zdjęcie było jednym z pierwszych, jakie zrobił nam Orlando. Obojgu nam bardzo się ono spodobało i postanowiliśmy się nim podzielić. Miłą stroną tego był też fakt, że mogłam dzięki temu zachęcić inne matki do karmienia piersią, które dla mnie jest najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Uwielbiam to, a dodatkowo daje nam to czas na nawiązanie więzi podczas tych szczególnych chwil” – dodała australijska modelka.

„Każdy ma prawo wybierać dla swojego dziecka to, co uznaje za najlepsze. Niektóre kobiety nie mogą lub nie chcą karmić piersią. Szanuję to, że każdy może decydować sam, jednak nie odrzucajcie karmienia piersią ze względu na tzw. piętno społeczne dotyczące karmienia w miejscach publicznych, czy jest ono rzeczywiste, czy też złudzone. Uważam, że na co dzień widuje się więcej biustów za sprawą kostiumów kąpielowych i wydekoltowanych bluzek, niż karmiących matek” – oznajmiła 27-letnia gwiazda.

„Sama mam zamiar karmić tak długo, jak będzie to możliwe. Mleko z mojej piersi zapewni Flynnowi wszelkie składniki odżywcze potrzebne do zdrowego rozwoju” – zakończyła Kerr. (PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>