Aukcja charytatywna ?Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!?

Zlicytuj koszulkę zaprojektowaną przez gwiazdę i pomóż chorym na nowotwory. Listopad ? Światowy Miesiąc Świadomości Raka Płuca
Użytkownicy portalu Allegro.pl mają niepowtarzalną okazję by wylicytować koszulkę zaprojektowaną przez jedną z wielu znanych osób m.in. Olgę Borys, Agatę Dębicką, Maję Popielarską, Marcina Bosaka, Piotra Grabowskiego, Leszka Stanka, Sunset Strip, Justynę Steczkowską, Agę Zaryan, Krzysztofa Hołowczyca, czy aktorów Teatru Muzycznego ROMA. 15 listopada b.r. rozpoczęła się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz nowo otwartego Ośrodka Wspierania Chorych na Nowotwory i ich Rodzin w Szczecinie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin. Przedmiotem aukcji będą koszulki oraz grafiki zaprojektowane przez Ambasadorów kampanii ?Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!?. Aukcja organizowana jest w listopadzie z okazji obchodów Światowego Miesiąca Świadomości Raka Płuca.

Aukcja charytatywna, która rozpoczęła się 15 listopada na portalu Allegro.pl, jest elementem zainaugurowanej w listopadzie 2011 kampanii ?Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!?. Od marca 2011 Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin prowadzi kampanię na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.pl/TrzebaWiedziec), której celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat raka płuca oraz sytuacji osób zmagających się z tą chorobą.

W ramach aukcji, zorganizowanej z okazji Światowego Miesiąca Świadomości Raka Płuca, projekty przygotowane przez Ambasadorów kampanii zostaną zlicytowane na portalu Allegro.pl, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na rzecz osób, które zmagają się z chorobą nowotworową, m.in. na wyposażenie sali terapeutycznej oraz rehabilitacyjnej w Ośrodku Wspierania Chorych na Nowotwory i ich Rodzin w Szczecinie.

Ośrodek ten powstał, by pomagać chorym w walce z nowotworem, ułatwiając im odnalezienie się w nowej codzienności oraz tworząc przestrzeń dla wzajemnego wsparcia. Dzięki oferowanej przez Stowarzyszenie możliwości rozwijania zainteresowań, pacjentom łatwiej będzie wrócić do życia sprzed choroby, a poprawa kondycji psychicznej i podnoszenie sprawności fizycznej umożliwi im ponowne podjęcie pracy zawodowej.
W swoich założeniach Ośrodek Wspierania Chorych na Nowotwory i ich Rodzin w Szczecinie realizuje działania z zakresu:
aktywizacji osób z chorobą nowotworową,
grupy wsparcia dla rodzin osób chorych,
terapii zajęciowej w postaci treningu umiejętności społecznych,
biblioterapii i muzykoterapii,
zajęć relaksacyjnych, plastyczno ? technicznych, fotograficznych, informatycznych,
fizjoterapii: rehabilitacji ruchowej, masaży.

W 2011 roku wsparcia kampanii, stając się jej Ambasadorami, udzielili m.in. aktorka Olga Borys, blogerka i graficzka Agata Dębicka, prezenterka Maja Popielarska, aktorzy Marcin Bosak i Piotr Grabowski, tancerz Leszek Stanek, zespół Sunset Strip, piosenkarki Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Marysia Sadowiska, Aga Zaryan, wokalista De Goldfinger, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc oraz aktorzy Teatru Muzycznego ROMA. Osoby te zaprojektowały grafiki na koszulki mające przypominać, że poddając się kontrolnym badaniom płuc, możemy tylko zyskać ? pewność, że jesteśmy zdrowi lub czas, aby podjąć walkę z chorobą. T-shirty można było wygrać na profilu kampanii na portalu Facebook.com.

Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23444278

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin
Szczeciński oddział Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca powstał w listopadzie 2008 r. Misją Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca jest przede wszystkim poprawa sytuacji pacjentów chorych na raka płuca. Stowarzyszenie chce również zwrócić uwagę społeczeństwa na zagrożenia wpływające na zwiększoną zachorowalność na nowotwór płuca w Polsce oraz zjednoczyć pacjentów, opiekunów, specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia, polityków i przedstawicieli środków masowego przekazu w walce przeciwko tej chorobie.

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca udziela praktycznego i emocjonalnego wsparcia pacjentom i ich bliskim poprzez przekazanie niezbędnych informacji na temat raka płuca, profilaktyki i dostępnych możliwości terapeutycznych. Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia znajdą Państwo na stronie: www.rakpluca.szczecin.pl
Anna Żyłowska, Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin, tel. 507 481 495, e-mail: szczecin@rakpluca.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>