Astma oskrzelowa- pytania i odpowiedzi.(43).

Moja 13- miesięczna córka jest chora na astmę oskrzelową. Pomimo wdrożonego leczenia ciągle występują u niej zaostrzenia. Dlaczego? Odpowiada dr Zygmunt Nowacki z Krakowa, Autor książki „Astma oskrzelowa”…….  

 

Określenie stopnia ciężkości astmy w tym wieku jest wyjątkowo trudne, ponieważ właściwie nie ma badan obiektywizujących stopień ciężkości. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj obserwacja- rodziców i lekarza prowadzącego w okresie zaostrzeń a także  poza nimi. Obserwacja mająca doprowadzić do rozpoznania alergenów, które wywołują zaostrzenia. Jeżeli doprowadzi się na jej podstawie do „prowokacji” to późniejsza eliminacja z otoczenia może okazać się skuteczna. Wprowadzenie terapii nie jest też łatwe, bowiem w porównaniu z różnorodnością leków stosowanych u dzieci starszych, tutaj możemy się oprzeć głównie na lekach krótkodziałających. Z mojego doświadczenia mogę zasugerować terapię inhalacyjną przez inhalator pneumatyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>