Anioł Pański: papieskie słowo przed Światowym Dniem Chorego.

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty przypomniał o przypadającym w najbliższy wtorek (11 lutego) Światowym Dniu Chorego. W tym roku obchodzony on będzie pod hasłem „Wiara i miłosierdzie. My także winniśmy oddać życie za braci” (1J 3,16). Jak zaznaczył Franciszek, jest to zachęta do naśladowania Jezusa względem cierpiących.

„Myślę także o wszystkich pracownikach służby zdrowia: cóż za cenna praca, jaką wykonują! – powiedział Papież. – Wielkie dzięki za waszą cenną pracę! Każdego dnia spotykają oni w chorych nie tylko ciała naznaczone słabością, ale osoby, którym należy się uwaga i odpowiednie traktowanie. Godność osoby nigdy nie sprowadza się do jej możliwości i zdolności i nie zmniejsza się ona, gdy dana osoba słabnie, staje się niesprawna i wymaga pomocy. Myślę także o rodzinach, gdzie zwyczajnie podejmuje się opiekę, gdy ktoś jest chory, a zdarzają się sytuacje również trudniejsze… Tak wielu do mnie pisze, że dzisiaj chciałbym zapewnić te wszystkie rodziny o mojej modlitwie i powiedzieć im: Nie obawiajcie się słabości! Nie obawiajcie się słabości! Pomagajcie jedni drugim z miłością, a doświadczycie pocieszającej obecności Boga. Chrześcijańska i szlachetna postawa wobec chorych jest solą ziemi i światłem świata”.

Papież przypomniał następnie o trwających w Soczi zimowych igrzyskach olimpijskich. Pozdrowił organizatorów i sportowców oraz życzył, by wydarzenie to było świętem sportu i przyjaźni.

Franciszek nawiązał również do klęsk żywiołowych, jakie nawiedziły ostatnio różne kraje, a także Rzym. Wyrażając solidarność z poszkodowanymi zaznaczył, że to sama „przyroda wzywa nas, byśmy byli bardziej solidarni i uważni na ochronę stworzenia także w tym, co dotyczy zapobiegania najpoważniejszym skutkom” takich katastrof.

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego- http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>