Andrea Bocelli opowiedział o wypadku, w którym stracił wzrok.

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli opowiedział po raz pierwszy o wypadku, w rezultacie którego stracił całkowicie wzrok. Śpiewak urodził się w 1958 roku z poważną wadą wzroku – jaskrą – a w wieku 12 lat zupełnie przestał widzieć po fatalnym uderzeniu piłką. W wywiadzie dla najnowszego numeru włoskiego pisma „Gente”, udzielonym w związku z ukazaniem się nowej wersji jego autobiografii , Bocelli podkreślił : „Byłem zawsze żywotny i niepohamowany. Od najmłodszych lat uwielbiałem grać w piłkę nożną”.

„Pewnego dnia, w czasie meczu dostałem piłką w prawe oko, jedyne, przez które byłem w stanie dostrzec światło i kolory”- powiedział.

„Próbowali wyleczyć mnie poprzez różne operacje i przystawianie mi pijawek, ale nic nie pomogło”- dodał Bocelli.

Opowiedział, że kiedy miał 5 lat , jego matka odkryła, że jedynym sposobem pocieszenia go , gdy odczuwał silny ból oczu , było puszczanie mu muzyki klasycznej. „Mały gramofon wystarczał, abym się uspokoił”- wyznał śpiewak. (PAP Life)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>