Alternatywa dla Halloween!

Katolicy w różnych krajach starają się przywrócić chrześcijański charakter uroczystości Wszystkich Świętych i tym samym powstrzymać jej komercjalizację w postaci Halloween. Wydrążona dynia ze świecą w środku to element na trwałe związany z obchodzeniem Halloween. I tak na przykład w Paryżu młodzi ewangelizatorzy chcą wykorzystać grozę jutrzejszego wieczoru i wszechobecną symbolikę śmierci, by głosić zwycięstwo Chrystusa zmartwychwstałego. W hiszpańskiej diecezji Alcalá de Henares wspólnota Emmanuel przygotowuje nocne czuwanie modlitewne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po nim przewidziano muzykę i tańce. Natomiast w Santiago de Chile Kościół organizuje jutro wieczorem nietypowy festiwal przebierańców, którego uczestnicy będą się przebierać nie za postaci z horrorów, lecz za świętych.

Największą akcję przygotowuje na jutrzejszy wieczór włoski ruch młodzieżowy Stróżowie Poranka. Jego członkowie będą zachęcać swych rówieśników do lepszego poznania świętych patronów. W tym celu chcą po prostu pokazać ich oblicza, ich bezkonkurencyjne ? jak twierdzą ? piękno. Obrazy świętych pojawią się na ulicach i na balkonach, kilkuosobowe ekipy młodych będą je rozdawać w pubach. Wszędzie tam, gdzie odbędzie się ta akcja, a przystąpiło już do niej ponad 35 diecezji, w nocy od 22:00 do 2:00, będą otwarte kościoły. Organizatorów zachęca sukces z dwóch poprzednich lat, kiedy to w podobnej akcji, ku zdziwieniu mediów, wzięło udział kilkaset tysięcy młodych Włochów. Radio Watykańskie.
www.info.wiara.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>