Aktywność fizyczna Polaków jest zbyt niska.

Wyniki badań wskazują, że aktywność fizyczna Polaków jest zbyt niska, choć zbliżona do średniej dla krajów UE – wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny „Sytuacja zdrowotna ludności Polski”. Obserwuje się również spadek aktywności dzieci i młodzieży w starszych grupach wiekowych.

Wg badania WOBASZ, tylko 38% mężczyzn i 34% kobiet w wieku 20 lat i więcej deklarowało prawidłową aktywność fizyczną w czasie wolnym w latach 2003-04. Istnieją znaczne różnice pomiędzy poszczególnymi regionami w odsetku populacji, która deklaruje podejmowanie aktywności fizycznej, np. w woj. podlaskim ćwiczy zaledwie 26% mężczyzn, podczas gdy w woj. lubelskim ponad połowa. Na Pomorzu i na Śląsku ćwiczy zaledwie co czwarta kobieta, podczas gdy na Lubelszczyźnie – połowa, a na Opolszczyźnie – 46%.

www.mp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>