Akcja onkologów: dowiedz się, jak skutecznie walczyć z nowotworami.

Publiczne i specjalistyczne ośrodki onkologiczne z całej Polski chcą przeprowadzić kampanię uświadamiającą pacjentom, jak ważne jest szybkie i odpowiednie leczenie choroby. Coraz częściej leczeniem nowotworów zajmują się niewielkie, powiatowe szpitale albo prywatne ośrodki, które nie oferują chorym kompleksowości działań – informuje Gazeta Współczesna. – Jeśli pacjent trafia do nas, to leczenie ma dokładnie zaplanowane. od początku do końca – mówi Marzena Juczewska, dyrektorka Białostockiego Centrum Onkologii.

Dodaje: – Pacjent ma rozpisane od razu terminy zabiegu, podawania chemii czy rozpoczęcia rehabilitacji. Gdy są jakiekolwiek komplikacje, konsultujemy się z innymi specjalistami, umawiamy nawet inne ośrodki, gdzie pacjenta można wysłać. Wszystko po to, aby działania były wykonane w optymalnym momencie. Czas w leczeniu onkologicznym odgrywa bowiem ogromną rolę.

Czyt także: Limitowanie świadczeń onkologicznych: problemem organizacja, nie finansowanie

Tymczasem gdy chory jest tylko zoperowany w szpitalu niespecjalistycznym, zdarza się, że na dalsze leczenie nawet się nie zgłasza, bo myśli, że już zostało zakończone. A choroba po pewnym czasie znowu daje znać o sobie, chociażby w postaci przerzutów.

Dlatego publiczne i specjalistyczne ośrodki onkologiczne z całej Polski chcą przeprowadzić kampanię uświadamiającą pacjentom, jak ważne jest szybkie i odpowiednie leczenie choroby. 4 lutego 2014 roku ruszy portal dla pacjentów. Powstaje też Onkomapa – przewodnik po przyjaznych placówkach onkologicznych w całym kraju.

Więcej: wspolczesna.pl

Gazeta Współczesna/ Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>