Akcja „Mierzenie nie boli”.

W piotrkowskich szkołach podstawowych ruszyła akcja „Mierzenie nie boli”, zainicjowana przez Fundację „Chcę urosnąć”. Podczas zebrań z rodzicami klas 1-3 wolontariusze Fundacji przybliżają problem niskorosłości u dzieci i zachęcają rodziców do regularnego mierzenia swoich pociech. Po odwiedzeniu szkół podstawowych w Piotrkowie Trybunalskim wolontariusze będą docierać do przedszkoli oraz szkół województwa łódzkiego.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Pentor, co dziesiąty Polak nie mierzy swojego dziecka, a 44% nie robi tego regularnie. Dlatego Fundacja „Chcę urosnąć” postanowiła docierać do rodziców, uświadamiać i zachęcać do regularnych pomiarów. Sam pomiar jednak nie wystarczy, należy go jeszcze nanieść na specjalne wykresy, zwane siatkami centylowymi i porównać z tempem wzrastania rówieśników. Powodem do niepokoju jest wynik znajdujący się poniżej 3 centyla i może świadczyć o poważnych zaburzeniach w rozwoju dziecka.

FCU, www.mp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>