Agresja u dzieci.

Dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na początku roku szkolnego w jednym z krakowskich gimnazjów, kiedy to 13-latka zakatowała nożem młodszą uczennicę, zwróciły uwagę na to, co od dawna sygnalizował dr Jerzy Oleszkiewicz – pediatra, przez wiele lat dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Warszawie – mianowicie wzrost agresywności młodego pokolenia i potrzebę jego zapobiegania w oparciu o wiedzę, jaką od połowy ubiegłego wieku krzewił krakowski uczony prof. dr Julian Aleksandrowicz. Twierdził on, że agresywność ludzi spowodowana jest m.in. niskim poziomem magnezu w ich organizmie.

W swojej praktyce lekarskiej dr Oleszkiewicz wypracował skuteczne metody leczenia nadpobudliwości dzieci i młodzieży poprzez suplementację magnezem swoich pacjentów. W oparciu o te doświadczenia jako członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza wystąpił do minister zdrowia Ewy Kopacz o „masową profilaktykę młodzieży szkolnej związkami magnezu”. Podawanie dzieciom magnezu, byłoby odtrutką i neutralizatorem ołowiu, którego znaczący wzrost poziomu tego metalu w organizmach dzieci udokumentowano w ostatnich czasach.
Na sprawę uzupełnienia w naturalny sposób magnezu poprzez picie wysokozmineralizowanych wód mineralnych zwraca też uwagę członek prezydium ZG PTMag Tadeusz Wojtaszek , który również był współpracownikiem
prof. J Aleksandrowicza. W ostatnim też czasie powstał w Krakowie, z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 im. prof. Juliana Aleksandrowicza Jerzego Kubieńca eksperymentalny program zmierzający do zapobiegania agresji i ADHD w kilku krakowskich szkołach.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronach:
Ołowiany diabeł- dr med. Jerzy Oleszkiewicz
Głód jakościowy znamieniem naszej cywilizacji – dr med. Jerzy Oleszkiewicz
Rola składników mineralnych we współczesnej profilaktyce-dr med. Jerzy Oleszkiewicz
Magnez – król życia – prof. dr hab. Alfreda Graczyk
Niezbędne i toksyczne – prof. dr hab. Alfreda Graczyk
Jaka woda służy zdrowiu – Tadeusz Wojtaszek

www.ptmag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>