Abp Zimowski na forum WHO o skutkach zmian klimatycznych dla zdrowia człowieka.

Negatywne skutki zmian klimatycznych, leczenie autyzmu oraz kwestia karmienia piersią – to tematy, które podjął na forum Światowej Organizacji Zdrowia abp Zygmunt Zimowski. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych stoi na czele watykańskiej delegacji biorącej udział w 67. zgromadzeniu tej instytucji.

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej zwrócił uwagę na wpływ globalnych zmian klimatycznych na zdrowie człowieka. Przypomniał wypowiedzi ostatnich Papieży na temat potrzeby odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz troski o tych, którzy w pierwszym rzędzie doświadczają skutków kryzysu ekologicznego. Chodzi w szczególności o najuboższych, którzy nie mają środków, by chronić się przed konsekwencjami zanieczyszczenia przyrody i gwałtownych zjawisk klimatycznych. Wymaga to większego zaangażowania państw na szczeblu gospodarczym i politycznym. Nawiązując do przygotowywanej przez jego dykasterię konferencji o autyzmie abp Zimowski wyraził uznanie dla wysiłków Światowej Organizacji Zdrowia w systemowej opiece nad cierpiącymi na to schorzenie i wspieraniu ich bliskich. Poparł ponadto międzynarodową kampanię na rzecz karmienia noworodków piersią, co zdaniem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia powinno znaleźć również społeczną akceptację i odpowiednie zabezpieczenie socjalne.

 

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego- http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>