Abp Michalik: pomóżcie chorym w cierpieniu!

Abp Józef Michalik zaapelował do pracowników służby zdrowia, by pomogli chorym „otworzyć się na miłość Boga, który pomaga w przyjmowaniu cierpienia”. Licznie zgromadzony w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu personel dwóch szpitali jarosławskich wraz ze swoimi dyrektorami i władzami miasta dzielił się z metropolitą przemyskim swoimi niepokojami.

Arcybiskup w homilii zauważył, że każdy pracownik służby zdrowia ma szczególne powołanie do służby i opieki nad drugim człowiekiem. Jest to zadanie niełatwe, gdyż wymaga wiele wyrzeczeń, cierpliwości i umiejętności dialogu z osobami chorymi, ale jeżeli jest wypełniane z miłością i odwagą przynosi wiele owoców i radości w życiu każdego lekarza i pielęgniarki.

Po zakończonej Eucharystii, wszyscy spotkali się w Centrum Kulturalnym Kolping w Jarosławiu gdzie złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem.
KAI, Rynek Zdrowia,
www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>