Abp Chaput: w sprawach rodziny zaufajmy nauczania Jezusa.

Abp Chaput: w sprawach rodziny zaufajmy nauczania Jezusa

◊ To bardzo ważne, że Watykan zorganizował międzyreligijne kolokwium o komplementarności kobiety i mężczyzny, bo dziś bardzo mało się już o tym mówi, co więcej, w niektórych częściach świata temat ten jest traktowany z wielką wrogością – uważa abp Charles Chaput, arcybiskupi Filadelfii. Uczestniczy on watykańskim spotkaniu o małżeństwie jako gospodarz przyszłorocznego Światowego Spotkania Rodzin. Jego zdaniem kolokwium w Watykanie będzie dla zachętą do podejmowania tego tematu i dostarczy też dokumentacji, która pomoże z w walce z ideologiczną indoktrynacją. Komplementarność kobiety i mężczyzny to jeden z pierwszych darów Stwórcy wobec świata. Nie możemy o nim nie świadczyć – podkreśla abp Chaput.

„Chrześcijanie od samego początku byli inni niż pozostali ludzie. Poznali bowiem dar zbawienia w Jezusie Chrystusie i to ich przemieniło – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita Filadelfii. – Nie musimy się obawiać tego, że będziemy mniejszością. A jeśli jesteśmy mniejszością, powinniśmy z pełną ufnością mówić o nauczaniu Chrystusa. Papież ostrzegał nas bardzo jasno przed ideologiczną indoktrynacją. Zagraża ona również chrześcijanom. Musimy być pewni, że wszystko, co robimy i mówimy pochodzi od Chrystusa, a nie z jakiejś ideologii. Potrzebujemy realizmu. Świat jest bardzo złożony. Są w nim trudne sytuacje. Ale musimy mieć zaufanie do nauczania Jezusa”.

kb/ rv

inizio pagina

Gender to negowanie rzeczywistości, nie pozwólmy się okłamywać

◊ Teoria gender jest do gruntu fałszywa. Co więcej, wymaga od człowieka wielkiego trudu, by zanegować rzeczywistość – uważa Costanza Miriano, dziennikarka włoskiej telewizji RAI, jeden z prelegentów na watykańskim kolokwium o małżeństwie. Jej zdaniem Włochy są obecnie areną wielkich zmagań podejmowanych przez genderowskie lobby zarówno na poziomie komunikacji, jak i prawodawstwa. Podejmuje się usilne starania, aby wprowadzić absolutną kontrolę myśli i słowa, by zanegować fakty, czyli, że człowiek rodzi się mężczyzną bądź kobietą – mówi Costanza Miriano.

„Kobieta i mężczyzna różnią się we wszystkim, trzeba naprawdę wielkiego trudu, aby zanegować tę rzeczywistość – powiedziała Radiu Watykańskiemu włoska dziennikarka. – Propaganda gender ma przed sobą naprawdę trudne zadanie. Dlatego my musimy być bardziej ostrożni. Trzeba zwracać uwagę na terminologię, nie używać słów pozbawionych swego znaczenia. Na przykład prawa obywatelskie homoseksualistów. Wiemy, że stały się one takim hasłem sztandarowym ideologii gender. Trzeba się jednak pytać, o jakie prawa chodzi i prosić o uczciwe wyjaśnienie. Kiedy zaczynamy dociekać, okazuje się, że chodzi o możliwość zakupu dziecka, wynajęcia sobie kobiety, jej macicy do urodzenia dziecka. Dla nas to nigdy nie będą prawa”..
TEKST pochodzi z serwisu Radia WATYKAŃSKIEGO http://pl.radio vaticana.va

kb/ rv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>