Chciałabym zadać pytanie związane z odżywianiem płodu. Niezbyt dobrze odżywiałam się w czasie ciąży!

Witam! Chciałabym zadać pytanie związane z odżywianiem płodu. Niezbyt dobrze odżywiałam się w czasie ciąży, szczególnie w II trymestrze, miałam obrzydzenie – mówiąc kolokwialnie do wielu pokarmów. Nie były więc one zróżnicowane, wartościowe, i nieduże.
Jednak wagę miałam poprawną, a nawet zbyt wielką. Nie miałam robionych testów na cukrzycę w czasie ciąży, ale ktoś mi powiedział, że częste chodzenie mojej córki na palcach, mogło być skutkiem mojego złego odżywiania.
Proszę mi powiedzieć, czy jeżeli kobieta w ciąży na bieżąco nie dostarcza dziecku dostatecznej ilości minerałów i witamin, jak cynk, vit. D itd., to czy te składniki i tak są dostarczane do dziecka z rezerw w organizmie matki. I czy może skutkuje to brakiem energii i złym samopoczuciem, które tak często miałam? Czy łożysko nie pozostawi dziecka głodnego, jeśli są zapasy matki do wykorzystania? Dziękuję z góry, Agnieszka F.

Szanowna Pani !
Nie jestem w stanie wyjaśnić Pani wątpliwości, jestem tylko lekarzem rodzinnym! Natomiast Pani uwagę mogę skierować w kierunku medycyny komórkowej- www.dr-rath.com. Można inaczej się zachować na przyszłość, gdyby była taka potrzeba. Oto pouczająca informacja:

Zapotrzebowanie na mikroelementy jest różne w różnych okresach życia. Czym to jest uzasadnione? Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają wzmożone zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ponieważ w czasie przebiegających etapów rozwoju dziecka cały materiał odżywczy pobierany jest z organizmu matki. W tym okresie wzrasta gwałtownie zapotrzebowanie na synergię mikroelementów, a przede wszystkim na następujące składniki: kwas foliowy, witaminy z grupy B, witaminę C i wiele innych. Tworzenie tkanki kostnej płodu wymaga ponadto optymalnych ilości wapnia, magnezu, innych minerałów i pierwiastków śladowych, co stwarza niebezpieczeństwo ubytków w gospodarce mineralnej organizmu matki. Wiele kobiet cierpi w pierwszym trymestrze na poranne nudności i nietolerancje pokarmowe, których skutkiem jest ograniczone wchłanianie komórkowych składników odżywczych i dalsze spustoszenie organizmu. Pokrycie potrzeb matki i dziecka na pełny zestaw mikroelementów zapewni odpowiednia dieta wzbogacona o optymalny dzienny suplement witamin, minerałów, aminokwasów i pierwiastków śladowych. Jednak w każdym indywidualnym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego i stosować się do jego zaleceń. Gdyby Pani podała adres pocztowy to ja Pani wyślę bezpłatnie wniosek członkowski, aby Pani mogła uzyskać z Biura Dr Ratha w Warszawie dalsze materiały informacyjne oraz mieć możliwość zakupu produktów Dr Ratha z rabatem- www.dr-rath.com, z poważaniem: Jacek Roik, www.roik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>