Diagnostyka drożdżycy (Candida albicans) w przewodzie pokarmowym. List od Doroty.

Dzień dobry,
Znalazłam w internecie Pana porady w sprawie diagnostyki Candidy w przewodzie pokarmowym. Też skorzystam. Dziękuję. Chciałabym również zapytać o preparat naturalny do leczenia Lamblii i grzybów Paraprotex (CaliVita). Czy Pan poleca? Czy można go stosować bez konsultacji z lekarzem? Czy taką dużą dawkę (6 tabletek na dobę) należy stosować niezależnie od wagi dorosłego pacjenta? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dorota

Szanowna Pani!

Nie mam żadnego doświadczenia w stosowaniu produktów Firmy CaliVita. W przypadkach drożdżycy (Candida albicans) w przewodzie pokarmowym proponuję Internautom wykonywanie badań kału w kierunku drożdżycy i grzybicy w przewodzie pokarmowym w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, www.instytut-mikroekologii.pl , gdzie można wcześniej zasięgnąć informacji. Do Poznania nie trzeba jechać, Instytut wysyła drogą pocztową odpowiedni zestaw do badań!
Po ich wykonaniu otrzymuje się obszerny komentarz do wykonanych badań, propozycje terapeutyczne oraz dietetyczne.
Jacek Roik, roik@roik.pl

Jedna myśl nt. „Diagnostyka drożdżycy (Candida albicans) w przewodzie pokarmowym. List od Doroty.

  1. Chce podzielic sie moim doswiadczeniem w zakresie leczenia grzybicy w przewodzie pokarmowym.
    Moje gdziecko mialo stwierdzona Cadia lustiane i candide crusai. Przez pol roku mial biegunki i bardzo smierdzace stolce. Lekarze nie mieli pojecia jak go leczc po 3 krotnym przeleczeniu nestatyna, ktora nic nie dala, wycztalam gdzeic o dobrocznnym dzialaniu grejfrotow. Od czwerca 2010 daje moejmu dziecku pol wycinietego grejfruta dziennie.
    Poprawa jest niesamowita. Po mimo ze wszystko je, stolce wrocily do normy. Poza tym grejfruty dzialaja uodparniajaco, wiec dziecko prawie mi nie choruje co tez wazne.

    Pozdrawiam wszystkich strapionych Candida i na wlasnym przykadzie zachecam do przetestowania grejfrutow – to na prawde dziala!!!

    Krista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>