12 tys. świń karmionych antybiotykami zostanie ubitych.

Już niemal 12 tys. szt. trzody chlewnej w Niemczech musi zostać poddanych ubojowi, ponieważ były żywione paszą z dodatkiem chloramphenicolu – antybiotyku niedozwolonego w UE od 1994 r. – podaje FAMMU/FAPA.
Pozostałości antybiotyku wykryto w moczu świń 2 tygodnie temu, po czym zamknięto tymczasowo ok. 30 niemieckich ferm trzody chlewnej. Niektóre z nich zostały ponownie otwarte. Źródłem skażenia były produkty uboczne pochodzące z niemieckiej firmy mleczarskiej Ehrmann. Chloramphenicol znalazł się w paszy ze względu na niewłaściwe obchodzenie się z odpadami laboratoryjnymi.

Bawarskie władze związkowe oświadczyły, że mięso pochodzące ze skażonych gospodarstw nie może przedostać się do łańcucha żywnościowego. Firma Ehrmann zobowiązała się do wypłaty odszkodowań hodowcom trzody, który ponieśli straty w wyniku zanieczyszczenia paszy antybiotykiem.
FAMMU/ FAPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>