1 % dla Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka w Krakowie!

Kraków, dnia 6 stycznia 2012 roku.
Szanowni Państwo!
Zwracam się do Was o wsparcie w postaci przekazania dla Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka w Krakowie 1% swojego podatku w czasie rozliczeń finansowych za 2011 rok. Tym Wszystkim z Państwa, którzy nas wsparli finansowo w ubiegłych latach bardzo dziękuję. Wasza pomoc umożliwiła naszą aktywną działalność w Polsce.
Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka, która powstała w 2008 roku cyklicznie organizuje w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie spotkania edukacyjne dla lekarzy, pacjentów oraz osób zainteresowanych najnowszą diagnostyką i optymalnym leczeniem szpiczaka mnogiego.

W 2009 roku Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego oraz decyzją Ministra Sprawiedliwości została wpisana na listę instytucji na rzecz, których sądy w Polsce zasądzają nawiązki zgodnie z obowiązującym prawem. Od początku swojego powstania Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka pomaga w zakupie leków dla pacjentów, odczynników laboratoryjnych, sprzętu medycznego wykorzystywanego w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, funduje stypendia dla młodzieży, studentów, aktywnie działa w promocji i ochronie zdrowia.

W latach ubiegłych wspólnie z ?Polską Koalicją Organizacji Pacjentów Onkologicznych?, ?Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Szpiczaka? oraz ?Fundacją Carita ? Żyć ze szpiczakiem? zorganizowała ogólnopolski cykl spotkań pt.: ?Moje Życie ze szpiczakiem mnogim?. W listopadzie 2011 roku wspólnie z Fundacją Urszuli Jaworskiej rozpoczęliśmy ogólnopolski cykl edukacyjny pt. ?Grupy Wsparcia?.

W 2010 roku Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka wydała pracę zbiorową pt.: ?Szpiczak mnogi ? kompleksowa diagnostyka i terapia?, pod redakcją naukową A. Jurczyszyna i AB. Skotnickiego, zaś w 2011 roku ukazał się II tom tej monografii pt. ?Szpiczak mnogi ? wybrane zagadnienia?. W 2012 roku przygotowujemy się do wydania III tomu pracy pt. ?Szpiczak mnogi ? przypadki kliniczne? pod tą sama redakcją naukową.

Dzięki aktywnej działalności Fundacji na rzecz chorych ze szpiczakiem mnogim stało się faktem w naszym kraju szerokie zastosowanie nowoczesnych leków (np. Revlimid i Velcade), już od lat bardzo powszechnie dostępnych w wielu krajach na świecie.

Dzięki stałemu postępowi w medycynie jest nadzieja, że w kolejnych latach średnia życia chorych ze szpiczakiem mnogim będzie wynosiła ponad 10 lat, a u części z nich być może uda się nawet doprowadzić do trwałego wyleczenia. W związku z tym jeszcze większego sensu nabiera główny cel, zgodnie ze statutem Fundacji, czyli zorganizowanie interdyscyplinarnego ?Centrum Leczenia Szpiczaka?, gdzie chory zostanie poddany nowoczesnej diagnostyce i terapii poprowadzonej wspólnie przez hematologa, nefrologa, radioterapeutę, ortopedę, neurochirurga, neurologa, rehabilitanta oraz psychoonkologia. Dzięki coraz skuteczniejszej terapii prowadzonej lekami o różnym mechanizmie działania udało się w sposób istotny przedłużyć życie chorym, jednak u niektórych z nich pojawiły się problemy zdrowotne, wymagające opieki ze strony różnych specjalistów. Pragniemy aby kompleksowa współpraca stworzyła nową jakość leczenia tego złożonego nowotworu.

Działalność Fundacji aktywnie wspierają liczne organizacje, firmy, instytucje oraz osoby prywatne w kraju i zagranicą. Bardzo dziękujemy Wszystkim za dotychczasowe ogromne wsparcie i prosimy o dalszy aktywny udział w inicjatywach Fundacji na rzecz pacjentów ze szpiczakiem mnogim. Każdy przejaw, nawet niewielkiej pomocy, będzie krokiem naprzód i zbliży nas do najważniejszego celu, jakim jest prowadzenie optymalnej terapii, a być może doprowadzenie do całkowitego wyleczenia.

dr n. med. Artur Jurczyszyn

Prezes ?Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka? w Krakowie
www.szpiczak.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>