08.12.2010 r. godz.18.00 w Tarnowie:widowisko muzyczne ” Rozkwitały pąki białych róż !

Zapraszam w najbliższą środę, 8 grudnia 2010, o godz. 18:00 w Sali teatralnej Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24 widowisko muzyczne zatytułowane „Rozkwitały pąki białych róż”. Będziemy mieli możliwość nie tyle wsłuchania się w pieśni i piosenki, które są cząstką naszej historii, ale też, tak prosto i od serca – włączyć się do wspólnego ich śpiewania. Nie zabraknie Pierwszej Kadrowej, Legionów, Wojenki, Szwoleżerów, Strzelców, Wierzb szumiących, wypatrującej dziewczyny, ułanów, poborowych tarnowianek i wielu, wielu innych.

Widowisko, przygotowane przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego, Pałacem Młodzieży i Tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego, wieńczy drugą edycję projektu ?uwaga, Człowiek?.

Zaś w książeczce, którą przygotowaliśmy odnajdą Państwo m.in.
wspomnienie o Halinie Gryglaszewskiej, Kazimierze Ożdze, Janie Bilelatowiczu słuchowisko o Marianie Wodzińskim, Janie Rybowiczu, dr Józefie Starklu , tarnowskich listonoszach zamordowanych w KL w Oświęcimu czy tarnowskich Żydach, rozmowę z Hiobem z Iwkowej, Jurkiem Barczyńskim, rodziną tarnowskich piekarzy Błaszkiewiczów.

Z poważaniem:

Krystyna Drozd. krystyna.tarnow@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>